Witamy na stronie osiedli Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec 
 
 
 
 
Menu serwisu
Start
Korespondencja
Ważne telefony
.......
Rozklad Jazdy
Ciekawostki
Administrator
Start

Start
Ważna informacja

UWAGA !

Zmiany -ulica A.Jasińskiej i Jerzmanowska ( okolice kościoła). Rozpoczęcie prac na ul.Jerzmanowskiej - wtorek 21 września.
"Wykonawca robót AG System prosi o nieparkowanie samochodów w ul. Jasińskiej od 20.09.2021 do 27.09.2021 r. Nastąpi zmiana w organizacji ruchu w ul. Jasińskiej. Od 21.09.2021r. rozpoczynają się prace związane z odtworzeniem nawierzchni w ul. Jerzmanowskiej (w rejonie kościoła).
*
 
Jedyny projekt z 4 osiedli!
 
Projekt osiedlowy nr 259 "Jerzmanowo na sportowo - stworzenie ścieżki zdrowia oraz rozbudowa placu zabaw". Głosowanie rozpoczyna się 24 września i trwa do 11.10.br.
 
*
Informuję, że do końca 2021 roku planowana jest wycinka 3 drzew z gatunku wiśnia pospolita, klon zwyczajny, śliwa domowa zagrażających bezpieczeństwu przy ulicy Jerzmanowskiej 133 na terenie gminnym, działka nr 23, AM - 16, obręb Jerzmanowo. Informacja przekazana na prośbę ZZK.

*

 5 września - w niedzielę o godz. 17:00 w świetlicy osiedlowej przy ul. Jerzmanowskiej 102 odbył się teatrzyk dla dzieci "Awantura w Pacynkowie". Spektakl w wykonaniu Teatru Bajka rozpoczął cykl spotkań o charakterze teatralno- warsztatowym. Kolejne spotkanie 2.10.2021r. Szczegóły wkrótce.
 
 Małe przypomnienie: od 1 lipca do 30 listopada można składać wnioski o świadczenie z rządowego programu Dobry Start (tzw. 300 plus).
Więcej informacji https://www.zus.pl/baza-wiedzy/program-dobry-start
*

Przypominam, że 21 sierpnia linia 609 została zawieszona. "... Nowa linia 909 połączyła Nowy Dwór z miejscowościami w gm. Kąty Wrocławskie. Autobusy będą kursować na odcinku: Nowy Dwór – Jerzmanowska – Jarnołtowska – Samotwór – Kębłowice...". Doszły Kębłowice, ale dojazd do Centrum niestety skrócono.

 
Wykonawca robót AG System Sp. z o.o. reprezentujący MPWiK S.A. ul. Na Grobli 19 50-421 Wrocław niniejszym informuje, że z dniem 02.08.2021 r. (poniedziałek) planuje rozpoczęcie prac związanych przebudową ulicy Gałowskiej na osiedlu Jerzmanowo – Jarnołtów we Wrocławiu, na odcinku od ul. Rdestowej do łącznika z ul. Adamczewskich. Prace potrwają ok. 2 miesięcy.
 
 *
Nowy obowiązek dla właścicieli nieruchomości -warto przeczytać

 

Informacja dotycząca oświetlenia ulicy Płużnej z 29 czerwca. W dalszym ciągu Miasto nie wykupiło wszystkich działek. Do tej pory udało się odkupić działki od 2 właścicieli. Pozostał jeden.

 
 * 

Utrudnienia na osiedlu Jerzmanowo i Jarnołtów wynikające z kontynuacji prac kanalizacyjnych

1.)Zamknięcie części ulicy Gałowskiej ( od Rdestowej) od 2 sierpnia na okres 2 miesięcy.

2.) Prowadzenie dalszych prac w ul. Jerzmanowskiej -utrudnienia w ruchu.

 

W wyniku kilku interwencji RO w zakresie wód opadowych na ulicy Jerzmanowskiej otrzymaliśmy informację, że zostanie przeanalizowana możliwość odprowadzenia wody z nawierzchni jezdni. 
 
  *
Informujemy, że w wyniku starań RO,na odcinku od ul. Ks. B. Domańskiego do ul.Rodła nr 24 zostanie wykonana nawierzchnia bitumiczna (otrzymaliśmy pisemną informację z DIiT). To dobra wiadomość.
 

*
 *

23 kwietnia Rada Osiedla kończy kadencję ( 2017-2021). W okresie przejściowym czyli do nowych wyborów w październiku działać będzie Zarząd Osiedla.

 *

Strona www.jerzmanowo.wroclaw.pl nie będzie już stroną rady osiedla, prowadzona będzie nadal społecznie i umieszczane będą na niej najważniejsze informacje dotyczące  osiedli: Jerzmanowo, Strachowice, Osiniec i Jarnołtów. Dodatkowo informacje umieszczane będą na Facebooku.

*

 • Zgłoś awarię

  Służby dyspozytorskie Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta przez całą dobę przyjmują zgłoszenia dotyczące nieprawidłowości i zdarzeń występujących w pasie drogowym dróg publicznych oraz wewnętrznych, będących w Zarządzie ZDiUM.

  Zgłoszenia dotyczące odśnieżania ulic – https://kontakt.ekosystem.wroc.pl/

  Zgłoszenia dotyczące sprzątania ulic –https://kontakt.ekosystem.wroc.pl/

  Zgłoszenia dotyczące utrzymania zieleni – www.zzm.wroc.pl

  Przyjmowanie zgłoszeń telefonicznych wyłącznie na numery: 71 376 00 22  lub 19501 lub email:

 

Ostatnia aktualizacja ( niedziela, 19 wrzesień 2021 )
Czytaj całość...
 
 
Nowości
Licznik odwiedzin
odwiedzających: 411990
Data i czas
Licznik odwiedzin
Aktualnie jest 2 gości online.

W tym roku odwiedziło nas 10425 gości.
 
 
 

Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Mambo 4.5.4 PL powered by MamboPL.com Team