Witamy na stronie Rady Osiedla Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec 
 
 
 
 
Menu serwisu
Start
Wydarzenia
Korespondencja
Wspolpraca z Policja
- - - - - - -
Informacje
Dyżury Rady Osiedla
Skład Rady Osiedla
Ważne telefony
Czy wiesz ze ...
Napisz do nas
.......
Rozklad Jazdy
Archiwum
Szukaj
Administrator
Start arrow Korespondencja

Korespondencja
Kanalizacja Drukuj E-mail

Informacja ze spotkania w MPWiK

 Rada osiedla informuje, iż 24.10.2017r odbyło się kolejne  spotkanie dotyczące skanalizowania osiedli.  Spotkania  radnych osiedla w sprawie kanalizacji odbywają się cyklicznie w siedzibie MPWiK.

Najważniejsze informacje:

Inwestycja polegająca na budowie kanalizacji na osiedlach (Jerzmanowo i Jarnołtów) otrzymała dofinansowanie ze środków unijnych z tzw. Funduszu Spójności co w praktyce oznacza, że środki muszą być wykorzystane wyłącznie na realizację tego zadania w ściśle określonym terminie.  Przewidywany docelowy termin realizacji i rozliczenia  inwestycji łącznie z przyłączeniem indywidualnych mieszkańców  to koniec 2022 roku.

Inwestycja dotyczy osiedla Jerzmanowo oraz Jarnołtów. Obecnie nie przewiduje się  kanalizacji na osiedlu Osiniec.

Stan obecny: MPWiK jest na etapie przygotowania dokumentacji projektowej. Do VI 2018 r. ma być przygotowana dokumentacja projektowa, a następnie rozpocznie się procedura pozyskania pozwolenia na budowę oraz procedura wyłonienia wykonawcy kanalizacji. Planowane rozpoczęcie prac na osiedlach przewidywane jest w 2019 roku i rozpocznie się od ulicy Piołunowej.

Przypominamy, że główna przepompownia powstanie przy ulicy Piołunowej ( trwa proces wykupu działek). Jedna z pompowni planowana jest przy ul. Jarnołtowskiej.

Boisko na Jerzmanowie Drukuj E-mail

Zmiany na liście projektów realizowanych z budżetu obywatelskiego 2016. Nie będzie trzech stacji roweru miejskiego, ale na Jerzmanowie powstanie boisko.

Skąd te zmiany?

Na 2019 rok przesunięto realizację 3 stacji roweru miejskiego. Na ich miejsce – zgodnie z zasadami WBO –  wchodzą 3 projekty, które w danych rejonach uzyskały największą ilość głosów.

Co w zamian

Zamiast stacji WRM zostaną zrealizowane inne projekty, które w danych rejonach uzyskały największą ilość głosów.

  Będzie Centrum sportu na Jerzmanowie

  Projekt przeszedł pozytywną weryfikację, ale przepadł w głosowaniu. Teraz będzie realizowany. To pierwszy teren sportowy w tamtym rejonie miasta. Zanim jednak dojdzie jego do realizacji, miasto musi pozyskać działkę od Agencji Nieruchomości Rolnych. Centrum ma służyć nie tylko jako miejsce do uprawiania sportów, ale też jako przestrzeń do organizacji różnych lokalnych aktywności.

 

JS

Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 14 wrzesień 2017 )
Spotkanie w ZDiUM Drukuj E-mail

Notatka  ze spotkania z 07.06.2017 w ZDiUM

Temat  spotkania:

Omówienie spraw dotyczących Osiedla Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec w zakresie utrzymania infrastruktury  drogowej

Uczestnicy spotkania: Agnieszka Polak, Tadeusz Owczarek, Maciej Izdebski, Konrad Gaj, Jolanta Silingiewicz

Rada Osiedla przedstawiła problemy dotyczące  stanu dróg  na osiedlu Jerzmanowo oraz Osiniec. Omówiono możliwości podjęcia prac mających na celu poprawę stanu technicznego  następujących ulic: Widłakowa, Gałowska, Płużna, Chodkiewicza. 

 

·         Ulica Widłakowa- planowane jest wyrównanie ulicy (na odcinku od ul. Osinieckiej do przepustu) w bieżącym roku -  jest to  zadanie priorytetowe.

 

·         Ulica Gałowska – ze względu na ograniczone możliwości finansowe ulica  nie jest przewidziana do remontu, jednakże biorąc pod uwagę  stan techniczny ZDiUM rozważy możliwość częściowej poprawy stanu  nawierzchni  czyli łącznika między ulicą Adamczewskich a Gałowską łącznie z fragmentem „łuku” ulicy Gałowskiej (dziury oraz zalegająca woda powodują wielkie utrudnienia komunikacyjne).

 

·         Ulica Płużna –przewidziana jest do wyrównania (wypełnienie ubytków nawierzchni) w bieżącym roku.

 

·         Ulica Osiniecka –kontynuacja uzupełniania ubytków w nawierzchni w bieżącym roku.

 

·         Ulica A. Jasińskiej – uzupełnienie ubytków w nawierzchni – ZDiUM wystawił zlecenie w celu naprawy ulicy.

 

·         Ulica Chodkiewicza- uzgodniono odrębną procedurę postępowania  dotyczącą proponowanych rozwiązań w zakresie  poprawy stanu technicznego ulicy, która ze względu na budowę Obwodnicy Leśnicy jest w bardzo złym stanie. ZDiUM dokona  jednocześnie wizji ulicy.

 

·         Ze względu na planowane oddanie do końca roku do użytkowania przez samochody osobowe odcinka od Piołunowej do Rdestowej poruszono kwestię braku drożności ulicy Jerzmanowskiej ( na wysokości  firm „Hak” w kierunku ulicy Rdestowej), która w czasie opadów deszczu zamienia się w „jezioro”. ZDiUM dokona przeglądu tego fragmentu drogi.

 

·         Poinformowano ZDiUM o  brakujących elementach zabezpieczających odpływ czyli  kratek  w okolicy Kościoła przy ul. Jerzmanowskiej co stwarza zagrożenie dla pojazdów (możliwość uszkodzenia samochodów).

 

·         Rada Osiedla przekazała informację otrzymaną na spotkaniu w WIM, że  na czas budowy obwodnicy, ul. Rdestowa będzie utrzymywana przez ZDIUM w stanie przejezdności – bieżące utrzymanie. Ulica Rdestowa będzie zamknięta dla ruchu pojazdów ciężarowych.

 

JS

Bezpieczeństwo_ulica Kośnego Drukuj E-mail

Rada Osiedla                                                                                                   Wrocław 9-02-2017r

Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec  

                                                                                                                                                                   

Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Wydział Inżynierii Miejskiej

ul. Gabrieli Zapolskiej 2/4

 

Dotyczy:  Eliminacja zagrożeń na ul. Kośnego

Rada Osiedla Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec na podstawie  uchwały nr XXV/902/08 RMW z 16.10.2008 r. (BU RMW z 2008 r. Nr 9, poz.921) na sesji RO nr LX w dniu 09-02-2017 jednogłośnie  zwraca się o wprowadzenie działań eliminujących nieprzepisowe i stwarzające zagrożenia pieszych zachowania kierowców poruszających się po ulicy Kośnego godzinach wzmożonego ruchu ( w godz. 6:30 – 8:00 oraz 15:00 – 17:30).

1.        Na ul. Kośnego w godzinach wzmożonego ruchu pomimo ograniczenia prędkości do 40 km/h kierowcy znacznie przekraczają dozwoloną prędkość. Wyprzedzają zarówno samochodami osobowymi jak i ciężarowymi. Ulica nie posiada chodnika ani oddzielonego pobocza co naraża pieszych idących prawidłowo na niebezpieczeństwo przez najechanie od tyłu przez pojazd wyprzedzający. Sytuacje takie nie są odosobnione i powodują, że mieszkańcy coraz częściej zgłaszają Radzie Osiedla przytoczone sytuacje.  W związku z powyższym Rada wnioskuje o wprowadzenie adekwatnych działań

2.       Wnioskujemy o wprowadzenie oznakowania skrzyżowania z drogą podporządkowaną przed skrzyżowaniem Kośnego i Chodkiewicza jak i ustawienie lustra dla wyjeżdżających z Chodkiewicza ze względu na brak widoczności pojazdów nadjeżdżających od strony Jerzmanowskiej oraz wykonywane manewry wyprzedzania na tym odcinku drogi. ( Przypominamy, że 2014r została wydana pozytywna decyzja, lecz z niewyjaśnionych powodów nie może dojść do realizacji)

 3.       Wnioskujemy o modernizację skrzyżowania ulic Kośnego z Jerzmanowską  umożliwiające bezpieczne przejście pieszych ( nierzadko z dziećmi, czy samych dzieci w drodze do szkoły) poprzez utworzenie chodnika dla pieszych.

 

                                                                                              Z poważaniem

 Maciej Izdebski

Ostatnia aktualizacja ( piątek, 10 luty 2017 )
Inwestycje 2017 Drukuj E-mail

Zadania inwestycyjne realizowane na Osiedlach w 2017 r

Rada informuje, iż na Osiedlach realizowane będą w 2017 r następujące zadania:

 

1.    Budowa chodnika w ul. Jarnołtowskiej od nr 31 do końca zabudowy.

2.     Infrastruktura rowerowa - Oś Inkubacji.

3.    Budowa kanalizacji sanitarnej oraz nawierzchni docelowej wraz z odwodnieniem i oświetleniem w  ul. Rdestowej.

4.    Budowa oświetlenia przy ul. Gałowskiej i opracowanie dokumentacji projektowej na budowę oświetlenia w ul. Płużnej.

5.    Wykonanie chodnika na skrzyżowaniu ulic Jerzmanowska – Rdestowa.

 Zadania:

 Modernizacja pętli autobusowej Jerzmanowo (słupek 17724)” oraz

 „Poprawa warunków ul. Osinieckiej - parametrów drogi”

  nie zostały ujęte do realizacji ze względu na ograniczone możliwości finansowania.

 

JS. Na pods.inf. z  WCRS

 

 

 

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 19 - 27 z 93
 
 
Nowości
Licznik odwiedzin
odwiedzających: 391689
 
 
 

Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Mambo 4.5.4 PL powered by MamboPL.com Team