Witamy na stronie Rady Osiedla Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec 
 
 
 
 
Menu serwisu
Start
Wydarzenia
Korespondencja
Wspolpraca z Policja
- - - - - - -
Informacje
Dyżury Rady Osiedla
Skład Rady Osiedla
Ważne telefony
Czy wiesz ze ...
Napisz do nas
.......
Rozklad Jazdy
Archiwum
Szukaj
Administrator
Start arrow Korespondencja

Korespondencja
Obwodnica Leśnicy Drukuj E-mail

Zachęcam do zapoznania się z najnowszymi informacjami dotyczącymi budowy Obwodnicy Leśnicy.

 czytaj (kliknij)

Informacja ze spotkania_autobus 109 Drukuj E-mail

Informacja ze spotkania Przedstawicieli Rady Osiedla w Urzędzie Miejskim z dnia 25 listopada 2015 r

 25 listopada w siedzibie UM odbyło się spotkanie RO Jerzmanowo, Żernik oraz Radnych, pani Urszuli Wanat i Pana Łukasz Olberta z Dyrektorem i przedstawicielami Wydziału Transportu UM..

Głównym  tematem spotkania  była komunikacja na osiedlu Jerzmanowo oraz Jarnołtów. Dyskutowano o różnych, możliwych wariantach rozwiązań komunikacyjnych na osiedlach. Efektem spotkania były wspólne ustalenia  w poniższym zakresie:

1.       Trasa autobusu linii 109 pozostaje bez zmian czyli autobus kursuje z Dworca Świebodzkiego do Jarnołtowa.

2.       Trasa autobusu linii 609 pozostaje bez zmian czyli autobus kursuje z Dworca Świebodzkiego do Samotworu.

Reasumując:  dzięki wspólnym staraniom Rady Osiedla, Radnych, a przede wszystkim mieszkańców, którzy zdecydowanie sprzeciwili się niekorzystnym zmianom autobusy 109 i 609 kursują z dotychczasową częstotliwością swoimi stałymi trasami.

Kolejna omawiana kwestia na spotkaniu dotyczyła  autobusu linii 129 i 117. Rada Osiedla przedstawiła kilka propozycji  możliwych rozwiązań, które  będą  przedmiotem dyskusji na kolejnym, planowanym spotkaniu roboczym w Urzędzie Miejskim. Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców zaprezentowane zostały  nowe rozwiązania komunikacyjne zmierzające do wydłużenia dotychczasowych kursów –zarówno 129 jak i 117.

Poruszono temat  linii nocnej 249 i jej oznaczenia (przyp. Rada występowała w tej sprawie do UM). Przedstawiciel Wydziału Transportu poinformował, że w tym tygodniu zostało  wprowadzone oznakowanie  autobusów jadących do Portu Lotniczego i do Jarnołtowa. Takie rozwiązanie powinno ułatwić pasażerom -szczególnie spoza Wrocławia-  dotarcie bezpośrednio na lotnisko. Dodatkowo kierowcy autobusów zostaną zobligowani do informowania pasażerów o przystanku docelowym.

Przedstawiciel Rady Osiedla Żernik poruszył temat połączenia tego osiedla z nowym szpitalem.

 

 

JS.

 

Linia_109 Drukuj E-mail

Samotworska _problemy dotyczące ulicy Drukuj E-mail

 

Rada Osiedla  Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec

ul. Jerzmanowska 102

54-530 Wrocław

Wrocław 10-08-2015

Pan Rafał Dutkiewicz

Prezydent Wrocławia

                                                                                                                                                                               

  Szanowny Panie Prezydencie,              

Mieszkańcy Osiedla Jarnołtów z niepokojem obserwują poczynania właściciela obiektu przy ulicy Samotworskiej 5 związane z wykonanymi pracami oraz tymi, które kontynuowane są w obszarze Parku Krajobrazowego "Dolina Bystrzycy" oraz  Natura 2000.

 O powyższym fakcie Rada Osiedla informowała (pismem z dnia14.05.2015) Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Niezależnie od działań Rady  wielu mieszkańców osiedla Jarnołtów wystosowało  indywidualnie pisma do Wydziału Środowiska i Rolnictwa, PINB, Straży Miejskiej, ZDiUM, Dolnośląskiego  Zespołu Parków Krajobrazowych, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu. Temat poruszany był również w mediach, tj. na antenie Radia Wrocław 09.08.2015r.

Rada Osiedla jako reprezentant interesów mieszkańców zawiadamia, że nie wyraża zgody na planowane prowadzenie działalności gospodarczej, polegającej na parkowaniu i myciu wozów asenizacyjnych przy ulicy Samotworskiej 5 we Wrocławiu. Pragniemy przypomnieć, że przy  ulicy Samotworskiej od  wielu lat funkcjonuje nielegalne wysypisko śmieci, z którym władze miasta do tej pory nie potrafią sie uporać. Podobnie funkcjonuje nielegalne wysypisko przy ulicy Piołunowej. Pomimo  szeroko zakrojonych działań ze strony Rady Osiedla do chwili obecnej nie pozyskaliśmy żadnych pozytywnych informacji o likwidacji tych wysypisk co sugeruje o bezsilności władz Miasta. Nie chcemy, aby kolejne przedsięwzięcie wpłynęło negatywnie na życie naszych mieszkańców oraz otoczenie, a ta peryferyjna część miasta stała się "wysypiskiem" śmieci i  nieekologicznych działań. Stanowczo przeciwstawiamy się takiemu postępowaniu!

Jako Mieszkańcy zadajemy sobie pytania, które warto byłoby poddać analizie przez stosowne służby, podległe Panu Prezydentowi.

1.      Czy lokalizacja takiej działalności powodującej  co najmniej nieprzyjemne zapachy powinna być usytuowana wśród zabudowań mieszkalnych, restauracji? Zdaniem Mieszkańców –NIE.

 

2.       Czy mycie samochodów asenizacyjnych w centrum niewielkiego osiedla wpływa negatywnie na komfort życia mieszkańców? Zdaniem Mieszkańców-TAK.

 

3.      Czy istnieje zagrożenie dla występujących w rzece Bystrzyca gatunków płazów, ryb, itd? Zdaniem Mieszkańców-TAK.

 

4.      Czy dotychczasowe prace wpłynęły negatywnie na obszar starorzecza, znajdujący się tam drzewostan? TAK-ale to już nie zdanie Mieszkańców, tylko autentyczne FAKTY.


Rada Osiedla  wnosi o pilną interwencję w powyższej sprawie i bieżące informowanie Rady o podejmowanych działaniach.

Rada Osiedla nadmienia też, że Jerzmanowo i Jarnołtów to miejsca odwiedzane - przez: turystów, mieszkańców pobliskich Osiedli jak Żerniki, Złotniki, Kuźniki, Nowy Dwór, mieszkańców miejscowości ościennych  czy  licznych rowerzystów- ze względu na swoje walory krajobrazowe i czyste powietrze, zatem powinniśmy zrobić wszystko, aby taki charakter osiedla te utrzymały i w tym kierunku się rozwijały. Nie pozwólmy, aby tak piękne tereny pozostały  tylko wspomnieniem!.

                                                                                                        

Z poważaniem

Tadeusz Owczarek

Przewodniczący Zarządu

 

do wiadomości:

Wydział Środowiska i Rolnictwa UM

Wojewoda Dolnośląski

Urszula Wanat –Radna RM

Łukasz Olbert –Radny RM

 

 

 

 

Ulica Jarnołtowska i Jerzmanowska Drukuj E-mail

Wrocław 20-07-2015r.

Pani Dyrektor

Elwira Nowak

                                                                                                                                                                                            WIM

 

Dotyczy:  ulicy  Jarnołtowskiej i Jerzmanowskiej

Rada Osiedla Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec  zwraca się z prośbą o zlecenie wykonania prac:

 na ulicy Jarnołtowskiej w następującym zakresie:

a)oczyszczenie  peronów  przystankowych przy ulicy Jarnołtowskiej na wysokości posesji 24- 25-26  (przystanki na żądanie) poprzez odchwaszczenie kostki brukowej,

b)oczyszczenie chodnika-przejście dla pieszych wzdłuż całej ulicy Jarnołtowskiej  poprzez jego umycie, szczególnie "białych" pasów oddzielających  pas chodnika od jezdni,

c)odmalowanie pasów – przejście dla pieszych (w okolicach apteki),

d)ponownie przypominam o braku realizacji zaleceń wynikających z Państwa pisma o sygn, WIM-ERZ.7223.170.2014.ŁJ z dnia 28.11.2014r. (wyznaczenie przejścia  dla pieszych pomiędzy przystankami autobusowymi w rejonie posesji 24-25-26),

na ulicy Jerzmanowskiej w następującym zakresie:

a)      ­­odmalowanie pasów – przejścia dla pieszych na ulicy Jerzmanowskiej do cmentarza

b)      przesunięcie przejścia dla pieszych znajdującego się na wysokości budynku nr 94 o kilka metrów ( nawet w to samo miejscu, w którym pasy były poprzednio –doskonale na jezdni widać gdzie znajdowały się te pasy). Rada Osiedla wskutek wielokrotnych interwencji mieszkańców dokonała wizji lokalnej i potwierdza zasadność przesunięcia pasów. Ułatwi to życie mieszkańcom  budynku usytuowanego prawie przy samej jezdni i zapobiegnie niszczeniu  elewacji świeżo  wyremontowanego  domu. Sprawa bardzo pilna!

 

Jolanta Silingiewicz

Rada Osiedla Jerzmanowo

 

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 28 - 36 z 93
 
 
Nowości
Licznik odwiedzin
odwiedzających: 391667
 
 
 

Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Mambo 4.5.4 PL powered by MamboPL.com Team