Witamy na stronie Rady Osiedla Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec 
 
 
 
 
Menu serwisu
Start
Wydarzenia
Korespondencja
Wspolpraca z Policja
- - - - - - -
Informacje
Dyżury Rady Osiedla
Skład Rady Osiedla
Ważne telefony
Czy wiesz ze ...
Napisz do nas
.......
Rozklad Jazdy
Archiwum
Szukaj
Administrator
Start arrow Wydarzenia

Wydarzenia
bilet miesięczny-jak zagłosuja Radni Drukuj E-mail

Otrzymaliśmy  informację od Przewodniczącego Zarządu  Rady Osiedla Nowy Dwór  dotyczącą proponowanej likwidacji biletu miesięcznego na linie normalne MPK (80 zł)


cyt. "Ciekawe jak ostatecznie zagłosują Radni Rady Miasta?: (przedstawiam stanowisko 5 Radnych- wybranych z naszego okręgu - za czy przeciw likwidacji popularnego biletu MPK" :

1) Piotr Babiarz, klub PiS: Jestem przeciw. Sam z niego korzystam, to dla mnie i wielu wrocławian najlepsze rozwiązanie
2) Sebastian Lorenc, klub PO: Jestem przeciw. Wyjaśnię radnym, że nie warto go likwidować
3) Jerzy Michalak (KRD): Jestem za. Zgadzam się z propozycją miasta
4) Andrzej Nabzdyk (KRD): Jestem za. 11 tys. wrocławian to nie tak dużo. Nie będę sprzeciwiał się pomysłowi urzędu
5) Urszula Wanat (KRD): Jestem za. Gdyby bilet podrożał tak jak inne, to kosztowałby właśnie ok. 98 zł.

Powyższe informacje są zawarte w gazecie wrocławskiej:
link do gazety wrocławskiej

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/496080,wroclaw-jak-radni-zaglosuja-w-sprawie-likwidacji-biletu,id,t.html

 

Nowy zawód,zmiana kwalifikacji Drukuj E-mail

Chcesz  zdobyć mandat radnego Rady Miejskiej lub radnego Sejmiku Województwa , jesteś
 zainteresowany zdobyciem nowego zwodu, podniesieniem lub zmianą kwalifikacji?-przeczytaj

Szanowni Państwo!
Dla niektórych z Państwa moje nazwisko może brzmieć całkiem znajomo, ponieważ przez 4 kadencje pełniłem funkcję radnego: Rady Osiedla Gaj we Wrocławiu, 2x Rady Miejskiej Wrocławia i Sejmiku Wojewódzkiego.

Dziś chciałbym się jednak zwrócić do Państwa z koleżeńskim pomysłem wartym, jak mi się wydaje, rozwagi.
Dlaczego?
Ponieważ kierując się doświadczeniem wyniesionym z czterech skutecznie poprowadzonych własnych kampanii wyborczych i kilku innych, w których uczestniczyłem pełniąc rolę członka sztabu wyborczego, oraz mając na uwadze to, że prawie połowę swojego dorosłego życia poświęciłem pracy w samorządzie lub dla samorządu, mam przyjemność zakomunikować, że  Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu otwiera nowy kierunek studiów podyplomowych: Menedżer wiedzy; doradca zawodowy (Zobacz: http://www.podyplomowe.ue.wroc.pl/114,130,menedzer_wiedzy_doradca_zawodowy.html)
Wiedza, którą można pozyskać w czasie tych studiów będzie przydatna w czasie kampanii wyborczej i później w sprawowaniu mandatu radnego. I na moją znajomość rzeczy jest to jedyna uczelnia, która może dostarczyć tylu przydatnych informacji w tak krótkim czasie. Zwykle tematy z takich dziedzin jak: wywieranie wpływu i obrona przed manipulacjami, sztuka aktywnego słuchania, komunikacja werbalna i niewerbalna, public relations czy zarządzanie wiedzą własną i wiedzą innych, rozrzucone są po wielu kierunkach nauczania.

Kończąc, muszę jeszcze o jednej rzeczy wspomnieć, aby pozostać w zgodzie ze sobą  Otóż;
Nie wiem, czy uda mi się uniknąć uprawiania reklamy, a tym bardziej autoreklamy (pewnie nie!), ale czując się w obowiązku muszę napisać, że będę prowadził jeden z przedmiotów, gdzie zrealizuję temat: Metody skutecznego ubiegania się o mandat radnego.

Zapraszam do udziału w tych studiach wszystkich posiadających, co najmniej tytuł licencjata i zainteresowanych zdobyciem mandatu radnego Rady Gminy, Rady Powiatu lub Sejmiku Województwa.
Szanowni Państwo!
Osoby studiujące, posiadające wykształcenie niepełne wyższe lub średnie, a zainteresowane prowadzeniem skutecznej kampanii wyborczej proszę o kontakt. Jeśli zgłosi się, co najmniej 20 chętnych, to Ośrodek Innowacji NOT we Wrocławiu zorganizuje kurs, na którym przedstawimy i przećwiczymy tematy zbliżone do przedstawionych w programie studiów podyplomowych. Kończąc ten kurs uzyskacie Państwo tytuł zawodowy: ;Broker informacji.
Uczestnicząc w proponowanych kursach nie tylko zwiększycie szansę zdobycia mandatu, ale też zdobędziecie nowy, poszukiwany zawód. Proszę wpisać do wyszukiwarki hasła: Infobroker;, Broker informacji;Broker edukacyjny,Menedżer wiedzy.
Zapraszam
Ryszard Bobrowski

 

Bezpieczeństo_kieszonkowcy_mienie Drukuj E-mail

UWAGA KIESZONKOWCY !!!

 

Szanowni Państwo Policja w trosce o bezpieczeństwo Waszego mienia pragnie przedstawić kilka ważnych informacji dzięki, którym uchronicie swoje mienie przed kradzieżą


Pamiętaj !!!

·         Unikaj noszenia przy sobie dużej ilości pieniędzy.

·         Portfele i dokumenty noś w zamykanych wewnętrznych kieszeniach. W żadnym wypadku nie należy wkładać ich do bocznych lub tylnych kieszeni spodni.

·         Nie noś pieniędzy i innych przedmiotów wartościowych w otwartych torebkach, koszykach lub reklamówkach.

·         Kiedy płacisz w sklepie za zakupy rób to tak,aby osoba postronna nie widziała ile masz pieniędzy w portfelu.

·         Wsiadając do autobusu lub tramwaju, bagaże (torby, torebki)należy trzymać z przodu (przed sobą).

·         Torebki (zwłaszcza na długim pasku) należy mieć zawsze w zasięgu wzroku. W tłoku najlepiej jest trzymać je w dłoni, a pasek owinąć wokół ręki.

·         Nie eksponuj cennych przedmiotów np. telefon komórkowy, przenośny odtwarzacz itp.

·         Kontroluj na bieżąco czy posiadane mienie masz cięgle przy sobie.

·         W przypadku zauważenia kradzieży, należy głośno reagować, żądając zamknięcia sklepu, autobusu, tramwaju i wezwać POLICJĘ – 112 z telefonów komórkowych lub 997 ze stacjonarnych.

 

CHROŃ SWOJE MIESZKANIE


Wszyscy mogą i powinni zadbać o bezpieczeństwo swojego mienia przestrzegając m.in. naszych rad i wskazówek wyniesionych z policyjnego doświadczenia:

·      Drzwi wejściowe zawsze są zamknięte, nawet gdy wychodzimy na kilka minut (np. wyrzucić śmieci do piwnicy itp.)

·      Nikt nie uprawniony nie może mieć dostępu do naszych kluczy. Pozostawione w zamku drzwi klucze są łatwo dostępne. Już wielokrotnie zdradzieccy goście "pożyczyli" je na krótko, aby zrobić duplikat,

·      Zawsze dobrze pilnujemy kluczy do mieszkania. Zdarzają się kradzieże w szatniach, na basenach i w biurach. Złodziej, który zabierze klucze i dokumenty, może łatwo wejść do mieszkania,

·      Gdy zginie chociaż jeden z kompletów kluczy, natychmiast wymieniamy przynajmniej jeden zamek,

·      Nigdy nie należy chować klucza pod wycieraczkę, do doniczki albo w innym "tylko nam" znanym miejscu,

·      Kiedyś pieniądze i kosztowności przechowywano w metalowych kasetkach lub... w szafkach pod pościelą. Dzisiaj najlepiej jest je trzymać w skrytce w banku, a pieniądze na koncie. Nie sprawdzają się skrytki w doniczce z kwiatami, piekarniku, słoiku z mąką, itp.

·      Niebezpiecznie jest eksponować swoje bogactwo. Można nieopatrznie zaimponować złodziejowi, a nawet niebezpiecznemu bandycie i stracić nie tylko majątek, ale i życie. Zdradzając stan posiadania, nikt nie może mieć pewności, do kogo ta informacja traci.

·      Zarówno dorośli jak i dzieci nie powinni w żadnych okolicznościach opowiadać - zarówno obcym jak i sąsiadom czy znajomym - o posiadanych przez siebie dobrach czy o miejscu , w którym je trzymamy. Szczególnie groźne są przygodne znajomości zawierane "przy kieliszku". Tak poznanych osób pod żadnym pozorem nie zaprasza się do mieszkania

·      Pamiętać należy, że włamywacz zanim zdecyduje się na dokonać włamania musi zdobyć wiedzę o zasobach mieszkania. Rzadko "robi robotę w ciemno". Źródłem wiadomości mogą być osoby trzecie, sąsiedzi jak i sami lokatorzy. Włamywacze są bardzo pomysłowi. Jako "wujkowie" lub "znajomi" rodziców potrafią z dziecka "wyciągnąć" potrzebne im informacje. Uczul dzieci na tego typu kontakty i uświadom im, czym może to grozić.

·      Należy sprawdzać wiarygodność obcych przed wpuszczeniem ich do mieszkania. Każdego dnia może się pojawić złodziej działający wypróbowaną metodą "na hydraulika", "na kupca", "na posłańca", a nawet "na policjanta" czy na "listonosza". Takie osoby należy najpierw wylegitymować. Przychodzący w uczciwych zamiarach zrozumie taką ostrożność. Jeżeli mamy uzasadnione obawy - nie wpuszczajmy ich po prostu do mieszkania. Umówmy się na inny termin. Sprawdźmy w odpowiedniej instytucji wiarygodność tych osób. Możemy tez poprosić o obecność sąsiada.

·      Nikt obcy nie ma prawa bez powodu kręcić się po klatce schodowej. Zawsze można podejść i zaoferować pomoc we wskazaniu szukanego mieszkania. Przy okazji warto dokładnie przyjrzeć się i zapamiętać rysopis tej osoby. W razie podejrzenia, że jest to przestępca, natychmiast powiadamiamy policję.

·      Złym zwyczajem jest zostawianie w drzwiach kartek z informacjami, np. "Wrócę za godzinę". Wyjeżdżając na dłużej, należy poprosić zaufaną osobę o opróżnianie skrzynki na listy.

·      Fachowcy zalecają "ożywienie" mieszkania w czasie dłuższej nieobecności. Można zainstalować "włączniki zmierzchowe" światła z ogranicznikami czasowymi. Można zaopatrzyć się w automatyczną sekretarkę z podsłuchem wnętrza mieszkania i zdalnym przesłuchaniem nagranych rozmów. Kogo na to nie stać, musi poprosić o pomoc zaufanego sąsiada.

·      Nawet najwymyślniejsze urządzenie nie zastąpi człowieka. W rozwiniętych krajach zachodnich od lat działają różne komitety samopomocy sąsiedzkiej. Im bardziej wścibski i więcej wypatrujący sąsiad, tym lepiej dopilnuje naszego mieszkania.

·      W każdym przypadku po ustaleniu sprawców kradzieży z włamaniem, pokrzywdzony powinien wystąpić do prokuratury lub sądu z wnioskiem o wniesienie powództwa cywilnego w celu dochodzenia od przestępcy zwrotu poniesionych strat.

·      Jeżeli doszło do kradzieży z włamaniem, to osoba pokrzywdzona ma prawo wystąpić w postępowaniu przed sądem w charakterze oskarżyciela posiłkowego.

·      "Alarm" w postaci psa także może skutecznie przepłoszyć ewentualnych włamywaczy.

·      Nie wpuszczaj do domu obcych osób, które chcą sprzedać lub zareklamować jakiś towar. Jeśli się na to zdecydujesz - sprawdź ich dokumenty i tożsamość. Pamiętaj! Taka z pozoru "niewinna" wizyta może być rozpoznaniem przez złodziei terenu przyszłego działania.

Bezpieczeństwo_seniorzy Drukuj E-mail

       DRODZY SENIORZY!

 

            W związku ze zdarzającymi się przypadkami kradzieży dokonywanych na osobach starszych przez oszustów podających się za pracowników różnego rodzaju instytucji publicznych, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Policjanci z Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna informują:

 

            Osoby starsze nierzadko mieszkające samotnie stają się ofiarami oszustów podających się za pracowników służby zdrowia, ZUS-u, gazowni czy administracji. Przestępcy wykorzystują do własnych celów nieuwagę i nadmierne zaufanie. Policjanci starają się ograniczać działania przestępcze poprzez wzmożoną służbę patrolową. Jednakże o własne bezpieczeństwo, zwłaszcza   w mieszkaniu, każdy z Państwa może zadbać  sam. Zastosowanie się do poniższych rad pozwoli w znacznym stopniu ograniczyć ryzyko tego typu zdarzeń.

 -zwróćmy uwagę na nieznajome osoby przebywające w pobliżu Państwa mieszkań  (klatki schodowe, posesje), zapamiętajmy ich wygląd: zapytajmy je w jakim celu przybywają w tym miejscu. Samo zainteresowanie ich osobą, może działać odstraszająco na ewentualnych sprawców przestępstw,

-  zawiązujmy dobrosąsiedzkie znajomości. W czasie naszej nieobecności czujny sąsiad może być najlepszym zabezpieczeniem przez włamaniem lub kradzieżą,

-  kiedy ktoś powierza Ci mieszkanie pod opiekę pamiętaj: wieczorem zaświeć światło w mieszkaniu na kilka minut, systematycznie zbieraj pozostawione pod drzwiami ulotki reklamowe.

-  jeśli odwiedza Cię osoba podająca się za pracownika jakiejś instytucji państwowej, poproś ją o okazanie legitymacji służbowej. Jeśli nie chce tego zrobić, poproś o podanie numeru telefonu do jej miejsca pracy, zadzwoń pod wskazany numer i sprawdź czy rzeczywiście jest tam zatrudniona.

-  nigdy nie zostawiaj inkasenta, bądź jakiegokolwiek innego nieznanego Ci gościa samego w pomieszczeniu. Jeśli mieszkasz sam, poproś na czas wizyty sąsiada o pomoc, w ten sposób uniemożliwiasz złodziejowi dokonanie kradzieży,

-  jeśli jest to możliwe nie wypłacaj w mieszkaniu żadnych pieniędzy, tłumacząc się  np. brakiem gotówki.  Poproś inkasenta o podanie numeru konta, bądź adresu banku w którym możesz dokonać wpłaty,

-  w miarę możliwości nie wpuszczaj obcego do mieszkania, jeśli zapyta Cię o możliwość skorzystania z toalety, grzecznie odmów tłumacząc się np. awarią WC,

-  bardzo uważnie czytaj przedkładane Ci do wypełnienia druki i formularze. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, bądź czegoś nie rozumiesz, poproś któregoś z sąsiadów o pomoc,

-  nigdy nie umawiaj się zwłaszcza telefonicznie na przekazanie/pożyczenie gotówki rodzinie znajomym przez nieznane Ci osoby trzecie (kolega, koleżanka itp),

-  gdy wychodzisz z mieszkania sprawdź czy drzwi są zamknięte, zapinaj torebkę w której nosisz pieniądze i dokumenty, miej ją zawsze na widoku,

-  portfel, dokumenty i telefon komórkowy najlepiej noś zawsze w wewnętrznych kieszeniach garderoby,

-  jeśli nie jest to konieczne nie zabieraj ze sobą dużej ilości gotówki. Karty płatnicze utrudniają przestępcom działanie,

-  jeśli zauważyłeś, że stałeś się ofiarą kradzieży lub próby wyłudzenia gotówki przez telefon natychmiast zgłoś ten fakt na Policję bez względu na porę dnia i nocy. Tylko natychmiastowe działanie może mieć jakąkolwiek szansę powodzenia w kwestii ujęcia sprawcy.

 

Bezpieczeństwo_samochody_rowery Drukuj E-mail

Zapraszam do zapoznania się z informacją przekazaną przez Komisariat Policji Wrocław-Fabryczna,który organizuje różnego rodzaju akcje prewencyjne przeciwdziałające m.in kradzieżom, włamaniom do mieszkań i piwnic.

 

JS

Ostatnia aktualizacja ( piątek, 19 listopad 2010 )
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 28 - 36 z 307
 
 
Nowości
Licznik odwiedzin
odwiedzających: 391720
 
 
 

Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Mambo 4.5.4 PL powered by MamboPL.com Team