Witamy na stronie Rady Osiedla Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec 
 
 
 
 
Menu serwisu
Start
Wydarzenia
Korespondencja
Wspolpraca z Policja
- - - - - - -
Informacje
O radzie
Dyżury Rady Osiedla
Skład Rady Osiedla
Ważne telefony
Czy wiesz ze ...
Napisz do nas
.......
Rozklad Jazdy
Archiwum
Szukaj
Administrator
Start arrow O radzie

O radzie
Kanalizacja- zapytanie Rady Osiedla Drukuj E-mail

W imieniu Rady Osiedla Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec uprzejmie proszę o informację w zakresie aktualnej sytuacji dotyczącej skanalizowania Jerzmanowa oraz Jarnołtowa.Podczas ostatniego spotkania Rady, prawie rok temu, w siedzibie MPWiK uzyskaliśmy informacje,iż do końca czerwca 2018r. zostanie przygotowana dokumentacja techniczna, a od przyszłego roku rozpoczną się konkretne prace. W związku z powyższym proszę o udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania:
 
1. Czy zakończył się proces opracowania i zatwierdzania dokumentacji technicznej.
2. Czy rozpoczęła się procedura pozyskania pozwolenia na budowę oraz procedura wyłonienia wykonawcy kanalizacji.
3. Czy planowane w 2019 rozpoczęcie prac na osiedlach jest aktualne.
4. Czy termin wykorzystania środków unijnych otrzymanych z Funduszu Spójności jest nadal aktualny w zakresie ostatecznego rozliczenia inwestycji i przyłączenia mieszkańców i jest  to nadal 2022 rok.
5. Od jakich ulic rozpocznie się proces kanalizacji ( podawana była  ostatnio jako pierwsza ul. Piołunowa). 
6. Które ulice na Jerzmanowie  nie zostaną objęte kanalizacją?
(Jerzmanowska, Gruszowa, Jarnołtowska, Krzeptowska, Kłębowicka, Płużna, Samotworska, Gałowska, Adamczewskich,Jasińskiej,Piołunowa,Chodkiewicza,Kłopockiej,Domańskiego,Matuszaka,Koniecpolskiego,Rodła-to są nowe ulice, Rdestowa,
 
Prośba o zorganizowanie  spotkanie z mieszkańcami w tej sprawie.
 
Bardzo proszę o przekierowanie tej wiadomości do osoby kompetentnej i udzielenie informacji w formie elektronicznej.
 
Jolanta Silingiewicz
Przew. RO
Ostatnia aktualizacja ( niedziela, 07 październik 2018 )
Koperta Życia Drukuj E-mail

31 sierpnia 2018 r., wdrożony zostanie projekt społeczny ,,Koperta Życia’’,  w ramach wprowadzonych zmian  do „Gminnego programu wspierania osób w podeszłym wieku, niepełnosprawnych oraz niesamodzielnych na lata 2014 -2018'' .

 Projekt skierowany jest do osób starszych, samotnych, przewlekle chorych oraz niepełnosprawnych.

 Jego celem jest uświadomienie mieszkańców miasta o znaczeniu posiadania, w miejscu ogólnie dostępnym, szczegółowych informacji dotyczących ich stanu zdrowia - informacji, które mogą być wykorzystane przez służby medyczne w przypadku zagrożenia  życia lub zdrowia.

 

 „Koperta życia” ma ułatwić służbom medycznym udzielenie pomocy pacjentowi. W praktyce stanowi nie tylko nieocenioną pomoc w podjęciu szybkiej akcji ratującej życie, ale jednocześnie zwiększa również poczucie bezpieczeństwa w/w osób. Projekt skierowany jest do osób powyżej 60 roku życia.

 

Utrzymanie ulicy Osinieckiej Drukuj E-mail
Ostatnia aktualizacja ( sobota, 30 grudzień 2017 )
Osiniecka_odpowiedź DIG Drukuj E-mail

Informacja ze spotkania w sprawie Obwodnicy Drukuj E-mail

Informacja ze spotkania RO w Departamencie Infrastruktury i Gospodarki UM dot. Obwodnicy Leśnicy

09 .11.2017r. odbyło się spotkanie  Rady Osiedla, przedstawicieli Magistratu oraz Radnej P. Wanat w DIG UM dotyczące obwodnicy i jej wpływu na obecną sytuację na osiedlu. Poruszono kwestie zwielokrotnionego ruchu na osiedlu Jerzmanowo, wzrostu niebezpieczeństwa szczególnie dla pieszych na ul. Kośnego, Jerzmanowskiej, zniszczonych dróg na osiedlu. Przedstawiciele DIG UM oraz WIM zapoznali radnych ze stanem obecnym budowanej obwodnicy oraz poinformowali  m.in. o:

-planowanym udostępnieniu w grudniu fragmentu obwodnicy dla transportu osobowego co  wg Przedstawicieli UM powinno zmniejszyć zdecydowanie ruch na ul. Kośnego i tym samym wpłynie na wzrost bezpieczeństwa na tej ulicy,

-przewidziane są zwiększone kontrole Policji i Straży Miejskiej,

-na ul. Rdestowej będą zlokalizowane 2 progi zwalniające dzięki czemu mieszkańcy wjeżdżający od strony ul. Gałowskiej będą mogli włączyć się do ruchu, zostaną też umieszczone znaki ostrzegawcze A-30 „Inne niebezpieczeństwo” z tabliczką „Uwaga piesi”,

-dokonany zostanie przez ZDiUM przegląd nawierzchni ulicy Gałowskiej/Widłakowej pod kątem napraw.

Bardzo ważne:

Udostępnienie tymczasowe Obwodnicy  Leśnicy wyłącznie dla ruchu samochodów osobowych i połączenie  z ulicą Graniczną przez Piołunową i  Rdestową  będzie możliwe pod warunkiem wybudowania chodnika, o który wystąpiła RO w ramach KZI.

 Wobec kolejnych obaw Rady Osiedla  dotyczących bezpieczeństwa na osiedlu, wzmożonego ruchu WIM zadeklarował, że po otwarciu  pierwszego odcinka Obwodnicy Leśnicy będzie prowadził obserwację funkcjonowania nowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu Jerzmanowska-Rdestowa pod kątem potrzeby wyposażenia skrzyżowania w sygnalizację świetlną.

Tymczasowe udostępnienie Obwodnicy Leśnicy przez Piołunowa i Rdestową wg  deklaracji UM ma potrwać pół roku.

 

JS

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 10 - 18 z 289
 
 
Nowości
Licznik odwiedzin
odwiedzających: 309567
 
 
 

Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Mambo 4.5.4 PL powered by MamboPL.com Team