Witamy na stronie Rady Osiedla Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec 
 
 
 
 
Menu serwisu
Start
Wydarzenia
Korespondencja
Wspolpraca z Policja
- - - - - - -
Informacje
O radzie
Dyżury Rady Osiedla
Skład Rady Osiedla
Ważne telefony
Czy wiesz ze ...
Napisz do nas
.......
Rozklad Jazdy
Archiwum
Szukaj
Administrator
Start arrow Informacje

Informacje
Wycinka drzew _Gałowska Drukuj E-mail

Od:

Urszula Wanat/RM/UMWMain

Do:

Katarzyna Bajak/ZZM/UMWMain@UMWMain

Data:

2014-02-05 12:20

Temat:

Wycinka drzew w okolicy ul. Gałowskiej

 

 

Dzień dobry !

 

            W dniu dzisiejszym zwrócili się do mnie  mieszkańcy zaniepokojeni wycinaniem 15 metrowych wierzb przy rowie melioracyjnym w okolicy ul. Gałowskiej na osiedlu Jerzmanowo. Proszę o informację, dlaczego podjęto takie działania i czy jest na to wydana zgoda ?
Z poważaniem

Urszula Wanat

 

Witam,

 

W odpowiedzi na Pani zapytanie dotyczące wycinki drzew na rowie B-13 w rejonie ul. Gałowskiej informuje, że:

1). Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu otrzymał stosowną zgodę na wycinkę przedmiotowych drzew  Decyzja znak WSR.Z..6131.1.1271.2012.MK z dnia 06.02.2013 roku

2). Drzewa, które zostały wytypowane do wycinki są w złym stanie sanitarnym, wypróchniałe, pochylone, rozłamane pnie oraz zaatakowane przez grzyby.  Konieczność ich usunięcia wynika z ich niedostatecznego stanu, zagrażającego bezpieczeństwu urządzenia wodnego tj. rowu melioracyjnego.

      Z uwagi na zły stan sanitarny istnieje realne zagrożenie utrudnienia odpływu wód z  terenu lotniska. Zarząd musi zapewnić sprawne odprowadzenie wód oraz utrzymywać urządzenie wodne w stałej sprawności technicznej.

 

Mając powyższe na uwadze Zarząd Zieleni Miejskiej musiał podjąć działania związane z usunięciem przedmiotowych drzew.  Zgodnie z ustawą Prawo Wodne z dnia 18.07.2001 utrzymywanie wód stanowi obowiązek właściciela. W przypadku rowu właścicielem jest Gmina Wrocław Prezydent Wrocławia reprezentowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

 

Z poważaniem

Katarzyna Bajak

 

Dział Melioracji ZZM we Wrocławiu

tel. 71 328 66 11/12 wew. 214

www.zzm.wroc.pl

 

Autobus 249 Drukuj E-mail

Poniżej odpowiedź dotycząca propozycji  zmiany kursowania linii nocnej 249

 

Pojemniki na szkło -interwencja Drukuj E-mail

Poniżej odpowiedź z firmy EKOsystem na kolejną interwencję Rady  dotyczącą  pojemników na szkło.

 dzień dobry,

w nawiązaniu do Pani e-maila uprzejmie informuję, że Wykonawca obsługujący sektor III Fabryczna tj. firma Chemeko ponownie złożył wniosek do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w celu uzyskania zgody na zajęcie terenu pasa drogowego pod pojemniki przeznaczone na zbiórkę szkła. Wnioski te na początku stycznia zostały przekazane przez ZDiUM do Wydziału Inżynierii Miejskiej i termin załatwienia powyższej sprawy został przedłużony do dnia 31 stycznia. Jeżeli decyzja na zajęcie pasa pod zestawy przeznaczone na zbiórkę szkła będzie pozytywna, zostaną one niezwłocznie ustawione na terenie Państwa osiedla

 

Uporządkowanie pobocza Drukuj E-mail

W załączeniu odpowiedź na wystąpienie Rady Osiedla w sprawie uporządkowania pobocza

 

Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 14 styczeń 2014 )
Wrocławski Budżet Obywatelski Drukuj E-mail

Każdy, kto chce i ma ciekawy pomysł na zmianę, inwestycje czy remont w swojej okolicy, może zgłosić swój projekt do tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekty można składać już od poniedziałku 13 stycznia. – Można je składać na formularzu zgłoszeniowym osobiście w Biurze Rady Miejskiej lub elektronicznie – mówi radny miejski Jerzy Michalak, pomysłodawca WBO. – Po spotkaniach konsultacyjnych zdecydowaliśmy maksymalnie odformalizować ten formularz. Teraz to niewiele ponad jedna strona A4 – dodaje radny.

Przypomnijmy, że w tym roku na Wrocławski Budżet Obywatelski przeznaczone jest 20 milionów zł. Koszt jednego projektu nie może przekroczyć 1,5 miliona. W ramach WBO 2014 mogą być realizowane tylko projekty inwestycyjne i będą one podzielone na trzy części: o wartości nie przekraczającej 100 tys. (5 mln zł); o wartości od 100 do 500 tys. zł (8 mln zł) oraz o wartości od 500 tys. do 1,5 mln zł (7 mln zł).

Link do informacji szczegółowych WBO ( kliknij)

Źródło;strona www.wroclaw. pl

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 46 - 54 z 170
 
 
Licznik odwiedzin
odwiedzających: 309577
 
 
 

Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Mambo 4.5.4 PL powered by MamboPL.com Team