Witamy na stronie Rady Osiedla Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec 
 
 
 
 
Menu serwisu
Start
Wydarzenia
Korespondencja
Wspolpraca z Policja
- - - - - - -
Informacje
Dyżury Rady Osiedla
Skład Rady Osiedla
Ważne telefony
Czy wiesz ze ...
Napisz do nas
.......
Rozklad Jazdy
Archiwum
Szukaj
Administrator
Start arrow Wydarzenia

Wydarzenia
Zmień piec Drukuj E-mail

Akcja Zmień Piec we Wrocławiu

„… Miasto … zachęca właścicieli nieruchomości, by sami zainteresowali się wymianą ogrzewania na ekologiczne. Nawet 15 tys. złotych można otrzymać w 2021 r. na wymianę pieca w ramach programu KAWKA Plus. Warto się jednak pośpieszyć, gdyż to ostatni rok z maksymalną kwotą dotacji. W kolejnych latach dopłata od miasta będzie coraz niższa. 2021 rok jest zatem kluczowy dla wrocławian, którzy wciąż używają w swoich domach „kopciuchów”. W 2022 roku kwota dotacji wyniesie już maksymalnie do 12 tys. złotych, w kolejnym roku będzie to 10 tys. zł, a w 2024 r. do 8 tys. zł….”

Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 02 marzec 2021 )
WBO_projekty Drukuj E-mail

Projekty WBO 2021

 W br zgłoszone zostały 3 projekty OSIEDLOWE w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego:

1. Nr 259 Jerzmanowo na sportowo- stworzenie ścieżki zdrowia oraz rozbudowa placu zabaw

2. Nr 341 Odebranie zabytkowego młyna ul. Jarnołtowska

3. Nr 346- Łącznik Gałowska-Lotnisko

 

Które projekty zostaną dopuszczone do głosowania?

 

Okaże się po ich weryfikacji i publikacji wyników pierwszej oceny projektów, tj. 01.06.2021.

 

Projekt posiadający aktualnie nr 259, na który głosowaliśmy w 2019 roku (Jerzmanowo na sportowo...) uzyskał 592 głosy. To nie wystarczyło, ponieważ minimum w 2019r, które zapewniało realizację projektu to 1450 głosów.

Skrzyżowanie Jerzmanowska-Rdestowa Drukuj E-mail

Rada Osiedla                                                                                                                            Wrocław 04-01-2021r

Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec      

ul. Jerzmanowska 102, 54-530 Wrocław

e-mail:                                            

 Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu

Komenda Wojewódzka Policji-Wydział Ruchu Drogowego

 

Dotyczy: organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic: Jerzmanowskiej,Piołunowej  i Rdestowej

Szanowni Państwo,

Od momentu przebudowy skrzyżowania ul. Jerzmanowskiej z ul. Rdestową, droga wojewódzka nr 362 jaką jest ul. Jerzmanowska straciła pierwszeństwo przejazdu na rzecz ulic: Rdestowej i Piołunowej. Miała to być zmiana krótkotrwała w związku z budową tzw. Obwodnicy Leśnicy. Na takie tymczasowe rozwiązania zgodziła się Rada Osiedla reprezentująca m.in. Mieszkańców Jerzmanowa i Jarnołtowa. Niestety  zmiana pozostała na stałe. Zwracaliśmy się kilkakrotnie do Wydziału Inwestycji Miejskich w tej sprawie, ale zawsze otrzymujemy odpowiedź, że powrót do poprzedniego rozwiązania nie jest możliwy, z czym kategorycznie się nie zgadzamy.

 Argumentami przemawiającymi za przywróceniem poprzedniej j organizacji ruchu,  gdzie droga wojewódzka nr 362 (ul. Jerzmanowska)  byłaby ponownie  drogą główną są następujące :

1)ulica Jerzmanowska jest drogą wojewódzką, Rdestowa i Piołunowa- to drogi gminne,  a zgodnie z obowiązującym przepisami prawa uwzględniając klasę dróg, pierwszeństwo należy nadawać drogom w następującej kolejności:

 a) drogi ekspresowe; 

 b) drogi krajowe oznaczone numerem szlaku międzynarodowego;

 c)  pozostałe drogi krajowe; 

 d) drogi wojewódzkie

 e) drogi powiatowe;

 f)  drogi gminne

 

Na skrzyżowaniach dróg o tej samej funkcji pierwszeństwo należy nadawać drogom o większym natężeniu ruchu, drogom, po których przebiegają linie komunikacji publicznej, i drogom, którym nadanie pierwszeństwa jest uzasadnione cechami geometrycznymi skrzyżowania. O ile to możliwe, pierwszeństwo należy nadawać dłuższym ciągom dróg.   

Ulica Jerzmanowska spełnia większość kryteriów, aby być drogą główną - posiada wyższą klasę drogi niż ulice Piołunowa i  Rdestowa, jest drogą dłuższą, a co bardzo istotne przez ul. Jerzmanowską przebiega główna linia komunikacji publicznej (autobusy nr 109,609).

 

2)autobusy komunikacji miejskiej jadące ul. Jerzmanowską w stronę Żernik włączają się do ruchu z ulicy podporządkowanej co nie jest do końca łatwe szczególnie w godzinach wzmożonego ruchu, w konsekwencji- do szkoły w Żernikach spóźniają się dzieci,

3) obwodnica Leśnicy nie jest w pełni wykorzystana, bowiem większość samochodów pędzi  na skróty ulicą Piołunową i Rdestową omijając  obwodnicę i zwiększając jednocześnie ruch i niebezpieczeństwo na osiedlu,

4) bardzo duży ruch  z ul. Piołunowej  w kierunku Rdestowej utrudnia włączenie się do ruchu mieszkańcom osiedla z ul. Jerzmanowskiej  i stwarza niebezpieczeństwo dla jadących pojazdów,  

5) brak poboczy  na ul. Rdestowej szczególnie w bezpośrednim sąsiedztwie budynku zlokalizowanego przy ul. Jerzmanowskiej 70, stwarza ogromne niebezpieczeństwo dla mieszkających tam osób ze względu na przybliżenie, po przebudowie drogi , osi jezdni do budynku. Niebezpieczeństwo to zostało potwierdzone licznymi wypadkami, gdy kierujący pojazdami wjeżdżali w płot okalający wspomnianą nieruchomość. Ostatnie zdarzenie w grudniu.

Bardzo prosimy o interwencję i zmianę obecnej, niekorzystnej organizacji ruchu poprzez przywrócenie poprzednio obowiązującej organizacji ruchu.

Z poważaniem

Jolanta Silingiewicz

Przewodnicząca Rady Osiedla

 Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec

SZOP Drukuj E-mail

Samochód Zbierający Odpady Problemowe

Już od stycznia we Wrocławiu pojawi się SZOP, czyli Samochód Zbierający Odpady Problemowe. Specjalnie oznakowany bus dwa razy w miesiącu w danej lokalizacji (zawsze w poniedziałek) będzie czekał:

1.PONIEDZIAŁEK tydzień  parzysty lokalizacja nr 1 - parking przy przystanku autobusowym przy ul. Jerzmanowskiej na wysokości nr 82  w godz.18.30-20.30.

Najbliższe terminy: 11 i 25 stycznia

2.PONIEDZIAŁEK tydzień nieparzysty lokalizacja nr 2 - teren przy ul. Jarnołtowskiej na wys. nr 81 w godz. 14:00-16:00

Najbliższe terminy: 4 i 18 stycznia

     

Usługa jest bezpłatna.

Do SZOP-a. można przynieść (dotyczy gospodarstw domowych):

ü  mały zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,

ü  chemikalia (rozpuszczalniki, przepracowane lub przeterminowane oleje silników samochodowych, detergenty, kleje i opakowania po klejach, lepiszcze i żywice),

ü  środki ochrony roślin,

ü  lampy fluoroscencyjne, świetlówki, lampy energooszczędne,

ü  oleje i tłuszcze jadalne,

ü  farby, opakowania po farbach,

ü  tusze, tonery do drukarek,

ü  termometry rtęciowe,

ü  zużyte baterie i akumulatory,

ü  przeterminowane leki,

Terminy wraz z kalendarzem tygodni

https://gabaryty.ekosystem.wroc.pl/harmonogram-odbioru-szop-fabryczna/

Ostatnia aktualizacja ( sobota, 02 styczeń 2021 )
Kanalizacja Jerzmanowo Drukuj E-mail

Budowa i przebudowa sieci wodno-kanalizacyjnej, wraz z odtworzeniem nawierzchni na os. Jerzmanowo-Jarnołtów we Wrocławiu.

 Inwestycja przebiega zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem.

10.03.2020 r. podpisana została umowa z Wykonawcą robót Firmą AG-System z Krakowa.

Wykonawca opracował już harmonogram rzeczowo - finansowy.

Na tym etapie inwestycji, Wykonawca organizuje zaplecze budowy i aktualizuje wszelkie wymagane zgody, które są niezbędne do „wejścia w teren inwestycji”. Aktualizowane są również projekty organizacji ruchu zastępczego.

 Rozpoczęcie robót zaplanowane zostało na czerwiec 2020 od ul. Płużnej oraz Ks. B. Domańskiego  ( tutaj również będzie budowany  wodociąg).

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 9 z 102
 
 
Nowości
Licznik odwiedzin
odwiedzających: 391722
 
 
 

Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Mambo 4.5.4 PL powered by MamboPL.com Team