Witamy na stronie Rady Osiedla Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec 
 
 
 
 
Menu serwisu
Start
Wydarzenia
Korespondencja
Wspolpraca z Policja
- - - - - - -
Informacje
O radzie
Dyżury Rady Osiedla
Skład Rady Osiedla
Ważne telefony
Czy wiesz ze ...
Napisz do nas
.......
Rozklad Jazdy
Archiwum
Szukaj
Administrator
Start arrow Korespondencja arrow Samotworska _problemy dotyczące ulicy

Samotworska _problemy dotyczące ulicy Drukuj E-mail

 

Rada Osiedla  Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec

ul. Jerzmanowska 102

54-530 Wrocław

Wrocław 10-08-2015

Pan Rafał Dutkiewicz

Prezydent Wrocławia

                                                                                                                                                                               

  Szanowny Panie Prezydencie,              

Mieszkańcy Osiedla Jarnołtów z niepokojem obserwują poczynania właściciela obiektu przy ulicy Samotworskiej 5 związane z wykonanymi pracami oraz tymi, które kontynuowane są w obszarze Parku Krajobrazowego "Dolina Bystrzycy" oraz  Natura 2000.

 O powyższym fakcie Rada Osiedla informowała (pismem z dnia14.05.2015) Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Niezależnie od działań Rady  wielu mieszkańców osiedla Jarnołtów wystosowało  indywidualnie pisma do Wydziału Środowiska i Rolnictwa, PINB, Straży Miejskiej, ZDiUM, Dolnośląskiego  Zespołu Parków Krajobrazowych, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu. Temat poruszany był również w mediach, tj. na antenie Radia Wrocław 09.08.2015r.

Rada Osiedla jako reprezentant interesów mieszkańców zawiadamia, że nie wyraża zgody na planowane prowadzenie działalności gospodarczej, polegającej na parkowaniu i myciu wozów asenizacyjnych przy ulicy Samotworskiej 5 we Wrocławiu. Pragniemy przypomnieć, że przy  ulicy Samotworskiej od  wielu lat funkcjonuje nielegalne wysypisko śmieci, z którym władze miasta do tej pory nie potrafią sie uporać. Podobnie funkcjonuje nielegalne wysypisko przy ulicy Piołunowej. Pomimo  szeroko zakrojonych działań ze strony Rady Osiedla do chwili obecnej nie pozyskaliśmy żadnych pozytywnych informacji o likwidacji tych wysypisk co sugeruje o bezsilności władz Miasta. Nie chcemy, aby kolejne przedsięwzięcie wpłynęło negatywnie na życie naszych mieszkańców oraz otoczenie, a ta peryferyjna część miasta stała się "wysypiskiem" śmieci i  nieekologicznych działań. Stanowczo przeciwstawiamy się takiemu postępowaniu!

Jako Mieszkańcy zadajemy sobie pytania, które warto byłoby poddać analizie przez stosowne służby, podległe Panu Prezydentowi.

1.      Czy lokalizacja takiej działalności powodującej  co najmniej nieprzyjemne zapachy powinna być usytuowana wśród zabudowań mieszkalnych, restauracji? Zdaniem Mieszkańców –NIE.

 

2.       Czy mycie samochodów asenizacyjnych w centrum niewielkiego osiedla wpływa negatywnie na komfort życia mieszkańców? Zdaniem Mieszkańców-TAK.

 

3.      Czy istnieje zagrożenie dla występujących w rzece Bystrzyca gatunków płazów, ryb, itd? Zdaniem Mieszkańców-TAK.

 

4.      Czy dotychczasowe prace wpłynęły negatywnie na obszar starorzecza, znajdujący się tam drzewostan? TAK-ale to już nie zdanie Mieszkańców, tylko autentyczne FAKTY.


Rada Osiedla  wnosi o pilną interwencję w powyższej sprawie i bieżące informowanie Rady o podejmowanych działaniach.

Rada Osiedla nadmienia też, że Jerzmanowo i Jarnołtów to miejsca odwiedzane - przez: turystów, mieszkańców pobliskich Osiedli jak Żerniki, Złotniki, Kuźniki, Nowy Dwór, mieszkańców miejscowości ościennych  czy  licznych rowerzystów- ze względu na swoje walory krajobrazowe i czyste powietrze, zatem powinniśmy zrobić wszystko, aby taki charakter osiedla te utrzymały i w tym kierunku się rozwijały. Nie pozwólmy, aby tak piękne tereny pozostały  tylko wspomnieniem!.

                                                                                                        

Z poważaniem

Tadeusz Owczarek

Przewodniczący Zarządu

 

do wiadomości:

Wydział Środowiska i Rolnictwa UM

Wojewoda Dolnośląski

Urszula Wanat –Radna RM

Łukasz Olbert –Radny RM

 

 

 

 

< Poprzedni   Następny >
 
 
Nowości
Licznik odwiedzin
odwiedzających: 352896
 
 
 

Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Mambo 4.5.4 PL powered by MamboPL.com Team