Witamy na stronie Rady Osiedla Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec 
 
 
 
 
Menu serwisu
Start
Wydarzenia
Korespondencja
Wspolpraca z Policja
- - - - - - -
Informacje
O radzie
Dyżury Rady Osiedla
Skład Rady Osiedla
Ważne telefony
Czy wiesz ze ...
Napisz do nas
.......
Rozklad Jazdy
Archiwum
Szukaj
Administrator
Start arrow Korespondencja arrow Bezpieczeństwo_ulica Kośnego

Bezpieczeństwo_ulica Kośnego Drukuj E-mail

Rada Osiedla                                                                                                   Wrocław 9-02-2017r

Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec  

                                                                                                                                                                   

Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Wydział Inżynierii Miejskiej

ul. Gabrieli Zapolskiej 2/4

 

Dotyczy:  Eliminacja zagrożeń na ul. Kośnego

Rada Osiedla Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec na podstawie  uchwały nr XXV/902/08 RMW z 16.10.2008 r. (BU RMW z 2008 r. Nr 9, poz.921) na sesji RO nr LX w dniu 09-02-2017 jednogłośnie  zwraca się o wprowadzenie działań eliminujących nieprzepisowe i stwarzające zagrożenia pieszych zachowania kierowców poruszających się po ulicy Kośnego godzinach wzmożonego ruchu ( w godz. 6:30 – 8:00 oraz 15:00 – 17:30).

1.        Na ul. Kośnego w godzinach wzmożonego ruchu pomimo ograniczenia prędkości do 40 km/h kierowcy znacznie przekraczają dozwoloną prędkość. Wyprzedzają zarówno samochodami osobowymi jak i ciężarowymi. Ulica nie posiada chodnika ani oddzielonego pobocza co naraża pieszych idących prawidłowo na niebezpieczeństwo przez najechanie od tyłu przez pojazd wyprzedzający. Sytuacje takie nie są odosobnione i powodują, że mieszkańcy coraz częściej zgłaszają Radzie Osiedla przytoczone sytuacje.  W związku z powyższym Rada wnioskuje o wprowadzenie adekwatnych działań

2.       Wnioskujemy o wprowadzenie oznakowania skrzyżowania z drogą podporządkowaną przed skrzyżowaniem Kośnego i Chodkiewicza jak i ustawienie lustra dla wyjeżdżających z Chodkiewicza ze względu na brak widoczności pojazdów nadjeżdżających od strony Jerzmanowskiej oraz wykonywane manewry wyprzedzania na tym odcinku drogi. ( Przypominamy, że 2014r została wydana pozytywna decyzja, lecz z niewyjaśnionych powodów nie może dojść do realizacji)

 3.       Wnioskujemy o modernizację skrzyżowania ulic Kośnego z Jerzmanowską  umożliwiające bezpieczne przejście pieszych ( nierzadko z dziećmi, czy samych dzieci w drodze do szkoły) poprzez utworzenie chodnika dla pieszych.

 

                                                                                              Z poważaniem

 Maciej Izdebski

Ostatnia aktualizacja ( piątek, 10 luty 2017 )
< Poprzedni   Następny >
 
 
Nowości
Licznik odwiedzin
odwiedzających: 309532
 
 
 

Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Mambo 4.5.4 PL powered by MamboPL.com Team