Witamy na stronie Rady Osiedla Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec 
 
 
 
 
Menu serwisu
Start
Wydarzenia
Korespondencja
Wspolpraca z Policja
- - - - - - -
Informacje
O radzie
Dyżury Rady Osiedla
Skład Rady Osiedla
Ważne telefony
Czy wiesz ze ...
Napisz do nas
.......
Rozklad Jazdy
Archiwum
Szukaj
Administrator
Start arrow Korespondencja arrow Osiedle Jerzmanowo

Osiedle Jerzmanowo Drukuj E-mail

Wrocław 25.04.2019r.

Pani Dyrektor

Elżbieta Urbanek

Departament Infrastruktury i Transportu

ul. G. Zapolskiej 4

50-032 Wrocław

 

 

Dotyczy: spraw osiedla Jerzmanowo

 

Rada Osiedla Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec  zwraca się z prośbą o:

 

1)    rozważenie zamontowania progów zwalniających na ul. Piołunowej przed skrzyżowaniem z ul. Jerzmanowska, Płużną i Osiniecką. Samochody jadące z obwodnicy w kierunku ul. Rdestowej/Jerzmanowskiej  poruszają się  bardzo szybko i stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa dla pieszych przechodzących przez pasy lub grup rowerzystów.

 

2)    postawienie 2-3 „pachołków” na chodniku/zakręt w ul. Jerzmanowskiej w kierunku Rdestowej – wjeżdżają samochody (problem zgłaszany wcześniej do ZDiUM –brak odpowiedzi)

 

3)    ponowne wprowadzenie organizacji ruchu obowiązującej przed wybudowaniem obwodnicy czyli pierwszeństwa dla poruszających się ulicą Jerzmanowską. Nadmieniamy, że  zmodernizowane skrzyżowanie dotyczy ulic:Jerzmanowska-Gruszowa-Rdestowa-Piołunowa, a nie wyłącznie Jerzmanowska-Piołunowa-Rdestowa.

    Powrót do poprzedniej, satysfakcjonującej mieszkańców organizacji ruchu, zapewniającej płynny przejazd  autobusom komunikacji miejskiej, samochodom osobowym mieszkańców osiedli, był uzgadniany na wspólnych spotkaniach roboczych. Dodatkowo, taka organizacja ruchu obowiązywała  cały czas do momentu przebudowy. Mamy liczne interwencji mieszkańców w tej sprawie.

 

4)    potwierdzenie, że równocześnie z budową kanalizacji  w ulicy Jerzmanowskiej będzie budowany chodnik w stronę cmentarza komunalnego. Jest to dla naszych mieszkańców priorytet, a w obecnej  sytuacji wzmożonego ruchu samochodowego zapewnienie bezpiecznego poruszania się.

 

5)    doraźne poprawienie stanu ulicy Gałowskiej oraz Płużnej, które są w stanie katastrofalnym.

 

6)    włączenie całej ulicy Gałowskiej do planu kompleksowego odtworzenia łącznie z chodnikiem przy realizacji kanalizacji

 

7)    udzielenie informacji kiedy nastąpi rozpoczęcie modernizacji ulicy Kośnego, która już wcześniej ujmowana była  w planach inwestycyjnych

 

Z poważaniem

Jolanta Silingiewicz

Przewodnicząca Rady Osiedla

Ostatnia aktualizacja ( niedziela, 05 maj 2019 )
Następny >
 
 
Nowości
Licznik odwiedzin
odwiedzających: 378365
 
 
 

Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Mambo 4.5.4 PL powered by MamboPL.com Team