Witamy na stronie Rady Osiedla Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec 
 
 
 
 
Menu serwisu
Start
Wydarzenia
Korespondencja
Wspolpraca z Policja
- - - - - - -
Informacje
O radzie
Dyżury Rady Osiedla
Skład Rady Osiedla
Ważne telefony
Czy wiesz ze ...
Napisz do nas
.......
Rozklad Jazdy
Archiwum
Szukaj
Administrator
Start

Brak wody w studniach -informacja z MPWiK Drukuj E-mail

Informacja MPWiK dot. braku wody w studniach os. Jerzmanowo-Jarnołtów.

 

Informujemy, że ww. sytuacja może być spowodowana okresowymi wahaniami zwierciadła wody gruntowej związanymi bezpośrednio z warunkami hydrologicznymi tj. ilością opadów, a także z wykonywaniem robót budowlanych związanych z budową kanalizacji sanitarnej i koniecznością odwodnienia wykopów.

W przypadku realizowanych robót ww. sytuacja ma charakter okresowy i ustępuje w miarę postępu robót.

Biorąc pod uwagę zdrowie mieszkańców tj. w przypadku użytkowania wody ze studni do celów bytowych (spożycia) najlepszym rozwiązaniem byłoby wystąpienie we własnym zakresie do MPWiK o wydanie warunków przyłączenia do sieci wodociągowej, wykonanie projektu przyłącza wodociągowego, uzgodnienie go w MPWiK, docelowo wykonanie przyłącza i wpięcie się do istniejącej sieci wodociągowej. Aby obniżyć koszty należy wykonać jeden projekt na wykonanie przyłącza wodociągowego i do kanalizacji sanitarnej.

Zgodnie z uzyskanym Pozwoleniem na budowę, MPWiK w zakresie swoich robót na os. Jerzmanowo Jarnołtów buduję sieć kanalizacyjni sanitarnej i wodociągowej bez budowy przyłączy wodociągowych i kanalizacji sanitarnej.

Ważne!  

Część studni na osiedlu ma niewielką głębokość to jest około 5 metrów. Woda do spożycia i celów bytowych z powyższych studni czerpana jest z pierwszej warstwy wodonośnej ulokowanej bezpośrednio pod warstwą gleby i nieosłoniętej od góry warstwami nieprzepuszczalnymi. Pochodząca z nich woda może więc być zanieczyszczona rozmaitymi substancjami przenikającymi do niej przez cienką warstwę gruntu i może nie nadawać się do spożycia bez skomplikowanego i kosztownego uzdatniania. Zalecane jest, aby analiza wody z indywidualnego ujęcia odbywała się minimum raz w roku. Regularne przeprowadzanie badania wody ze studni jest niezwykle ważne, jeśli chcemy mieć pewność, że wykorzystywana przez nas woda jest dobrej jakości. Niestety po sprawdzeniu tylko przejrzystości i smaku wody nie jesteśmy sami w stanie ocenić czy woda nadaje się do spożycia.

Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 20 październik 2020 )
 
 
Licznik odwiedzin
odwiedzających: 378372
 
 
 

Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Mambo 4.5.4 PL powered by MamboPL.com Team