Witamy na stronie Rady Osiedla Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec 
 
 
 
 
Menu serwisu
Start
Wydarzenia
Korespondencja
Wspolpraca z Policja
- - - - - - -
Informacje
Dyżury Rady Osiedla
Skład Rady Osiedla
Ważne telefony
Czy wiesz ze ...
Napisz do nas
.......
Rozklad Jazdy
Archiwum
Szukaj
Administrator
Start arrow Korespondencja arrow Informacja ze spotkania

Informacja ze spotkania Drukuj E-mail

INFORMACJA ze SPOTKANIA

21 grudnia 2020r odbyło się zainicjowane przez RO spotkanie, w którym w imieniu pana Prezydenta Jacka Sutryka udział wzięli dyrektorzy; Bartłomiej Świerczewski (Dep. Spraw Społecznych),Jacek Pluta (Dep. Sp.Społ), Elżbieta Urbanek (Dep. Infrastruktury i Transportu), Elwira Nowak (WIM) oraz pani architekt  Marta Klier z Biura Rozwoju Wrocławia UM. Na spotkaniu poruszyliśmy tematy dotyczące:

1.      Realizacji projektu WBO (nr 557)–skwerek Św. Jadwigi

2.      Skrzyżowanie ulicy Jerzmanowskiej-Rdestowej w kontekście uspokojenia ruchu i przywrócenia poprzedniej organizacji  ruchu, tj. pierwszeństwo  dla jadących ul. Jerzmanowską

3.      Realizacji zadań w ramach Funduszu Osiedlowego (doświetlenie ulic łącznik Gałowska-Adamczewskich, Płużna-Jerzmanowska, Jarnołtowska, Jerzmanowska  -koło przystanku, Osiniecka)

4.      Świetlica osiedlowa –konieczność remontu

5.      Zakłady zajmujące się odpadami na terenie naszych osiedli, ich wpływ na ekologię i życie mieszkańców

Ad.1 Przetarg na realizację zadania został unieważniony ze względu na wysokie koszty, które przedstawili potencjalni wykonawcy. W tej chwili  WIM „szuka” brakujących środków na zadanie i jest „dobrej myśli”na ich pozyskanie. Będziemy temat nadal monitorowali.

Ad.2 Ten punkt wywołał dłuższa dyskusję. Rada  ponownie zawnioskowała o przywrócenie organizacji ruchu sprzed budowy tzw. obwodnicy Leśnicy. W opinii  WIM i Dep. Inf. nie jest to możliwe ze względu na negatywną opinię Komisji Bezpieczeństwa UM oraz Policji. Pani dyr. Nowak zaproponowała  ZAMKNIĘCIE ULICY RDESTOWEJ, co spowodowałoby  uspokojenie ruchu oraz bezpieczeństwo dla mieszkańców posesji znajdującej się bezpośrednio przy ulicy.  Potwierdziła, że na ulicy pojawią się wkrótce dodatkowe zabezpieczenia tzw. szykany. Zostanie również uwzględniona prośba RO o wprowadzenie znaku zakazu wjazdu dla samochodów ciężarowych w ulicę Rdestową od strony ul. Jerzmanowskiej (obecnie jest brak takiego znaku).

Czy całkowite zamknięcie ruchu ( jako ostateczność) na ulicy Rdestowej- zaraz za wjazdem w ul. Gałowską  to dobre rozwiązanie?

 O słuszności proponowanego podejścia będziemy pytali Mieszkańców, dlatego też wkrótce przeprowadzimy ankietę wśród Mieszkańców w tym zakresie.

Ad.3 RO zasugerowała, aby skoordynować prace dot. realizacji oświetlenia z budowaną obecnie kanalizacją co zostało przyjęte bardzo pozytywnie (chodzi o koszty).

Ad.4 RO poruszyła konieczność wizji lokalnej przedstawicieli właściwych służb miejskich w celu podjęcia decyzji o ewentualnych pracach naprawczych. Otrzymaliśmy e-mailową informację, że na początku 2021 r takie spotkanie się odbędzie.

Ad.5 Jerzmanowo, Jarnołtów-osiedla biorące udział w  programie pilotażowym tzw. Osiedla Kompletne mające  mieć specyficzny, sielski charakter,z drobnym rzemiosłem, a z drugiej strony powstająca kruszarnia, składowiska różnych odpadów na terenie przylegającym do Krajobrazowego Parku Doliny Bystrzycy i obszaru Natura 2000. Zasygnalizowane przez nas tematy, poparte wcześniejszą korespondencją do różnych jednostek zostaną ponownie przeanalizowane. Czekamy na efekty.

 JS

 

Następny >
 
 
Nowości
Licznik odwiedzin
odwiedzających: 385049
 
 
 

Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Mambo 4.5.4 PL powered by MamboPL.com Team