Witamy na stronie Rady Osiedla Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec 
 
 
 
 
Menu serwisu
Start
Wydarzenia
Korespondencja
Wspolpraca z Policja
- - - - - - -
Informacje
Dyżury Rady Osiedla
Skład Rady Osiedla
Ważne telefony
Czy wiesz ze ...
Napisz do nas
.......
Rozklad Jazdy
Archiwum
Szukaj
Administrator
Start arrow Informacje arrow Skrzyżowanie Jerzmanowska-Rdestowa

Skrzyżowanie Jerzmanowska-Rdestowa Drukuj E-mail

Rada Osiedla                                                                                                                            Wrocław 04-01-2021r

Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec      

ul. Jerzmanowska 102, 54-530 Wrocław

e-mail:                                            

 Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu

Komenda Wojewódzka Policji-Wydział Ruchu Drogowego

 

Dotyczy: organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic: Jerzmanowskiej,Piołunowej  i Rdestowej

Szanowni Państwo,

Od momentu przebudowy skrzyżowania ul. Jerzmanowskiej z ul. Rdestową, droga wojewódzka nr 362 jaką jest ul. Jerzmanowska straciła pierwszeństwo przejazdu na rzecz ulic: Rdestowej i Piołunowej. Miała to być zmiana krótkotrwała w związku z budową tzw. Obwodnicy Leśnicy. Na takie tymczasowe rozwiązania zgodziła się Rada Osiedla reprezentująca m.in. Mieszkańców Jerzmanowa i Jarnołtowa. Niestety  zmiana pozostała na stałe. Zwracaliśmy się kilkakrotnie do Wydziału Inwestycji Miejskich w tej sprawie, ale zawsze otrzymujemy odpowiedź, że powrót do poprzedniego rozwiązania nie jest możliwy, z czym kategorycznie się nie zgadzamy.

 Argumentami przemawiającymi za przywróceniem poprzedniej j organizacji ruchu,  gdzie droga wojewódzka nr 362 (ul. Jerzmanowska)  byłaby ponownie  drogą główną są następujące :

1)ulica Jerzmanowska jest drogą wojewódzką, Rdestowa i Piołunowa- to drogi gminne,  a zgodnie z obowiązującym przepisami prawa uwzględniając klasę dróg, pierwszeństwo należy nadawać drogom w następującej kolejności:

 a) drogi ekspresowe; 

 b) drogi krajowe oznaczone numerem szlaku międzynarodowego;

 c)  pozostałe drogi krajowe; 

 d) drogi wojewódzkie

 e) drogi powiatowe;

 f)  drogi gminne

 

Na skrzyżowaniach dróg o tej samej funkcji pierwszeństwo należy nadawać drogom o większym natężeniu ruchu, drogom, po których przebiegają linie komunikacji publicznej, i drogom, którym nadanie pierwszeństwa jest uzasadnione cechami geometrycznymi skrzyżowania. O ile to możliwe, pierwszeństwo należy nadawać dłuższym ciągom dróg.   

Ulica Jerzmanowska spełnia większość kryteriów, aby być drogą główną - posiada wyższą klasę drogi niż ulice Piołunowa i  Rdestowa, jest drogą dłuższą, a co bardzo istotne przez ul. Jerzmanowską przebiega główna linia komunikacji publicznej (autobusy nr 109,609).

 

2)autobusy komunikacji miejskiej jadące ul. Jerzmanowską w stronę Żernik włączają się do ruchu z ulicy podporządkowanej co nie jest do końca łatwe szczególnie w godzinach wzmożonego ruchu, w konsekwencji- do szkoły w Żernikach spóźniają się dzieci,

3) obwodnica Leśnicy nie jest w pełni wykorzystana, bowiem większość samochodów pędzi  na skróty ulicą Piołunową i Rdestową omijając  obwodnicę i zwiększając jednocześnie ruch i niebezpieczeństwo na osiedlu,

4) bardzo duży ruch  z ul. Piołunowej  w kierunku Rdestowej utrudnia włączenie się do ruchu mieszkańcom osiedla z ul. Jerzmanowskiej  i stwarza niebezpieczeństwo dla jadących pojazdów,  

5) brak poboczy  na ul. Rdestowej szczególnie w bezpośrednim sąsiedztwie budynku zlokalizowanego przy ul. Jerzmanowskiej 70, stwarza ogromne niebezpieczeństwo dla mieszkających tam osób ze względu na przybliżenie, po przebudowie drogi , osi jezdni do budynku. Niebezpieczeństwo to zostało potwierdzone licznymi wypadkami, gdy kierujący pojazdami wjeżdżali w płot okalający wspomnianą nieruchomość. Ostatnie zdarzenie w grudniu.

Bardzo prosimy o interwencję i zmianę obecnej, niekorzystnej organizacji ruchu poprzez przywrócenie poprzednio obowiązującej organizacji ruchu.

Z poważaniem

Jolanta Silingiewicz

Przewodnicząca Rady Osiedla

 Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec

Następny >
 
 
Licznik odwiedzin
odwiedzających: 385062
 
 
 

Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Mambo 4.5.4 PL powered by MamboPL.com Team