Witamy na stronie osiedli Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec 
 
 
 
 
Menu serwisu
Start
Korespondencja
Ważne telefony
.......
Rozklad Jazdy
Ciekawostki
Administrator
Start arrow Korespondencja arrow Linia 109/909_prośba o korektę

Linia 109/909_prośba o korektę Drukuj E-mail

Poniżej treść e-maila do BZM:

 W imieniu mieszkańców dojeżdżających do pracy w kierunku centrum miasta zwracam się z prośbą o dokonanie korekty godzin kursowania  autobusu linii 109. Tak jak wcześniej sygnalizowałam zmiany w kursowaniu  linii 609, a właściwie jej likwidacja spowodowała olbrzymie problemy; w tym związane z dojazdem mieszkańców do pracy w godzinach porannych. Nowa linia 909, która  zastąpiła 609  została skrócona do Nowego Dworu. Pierwszy autobus wycofanej linii 609 jechał do centrum o godzinie 5 rano ( na przykładzie słupka 17720 ulica  Krzeptowska/Jarnołtowska) co pozwalało  dojeżdżającym do pracy przesiąść się na krzyżowce w Nowym Dworze  na dowolny autobus ( miejski lub zakładowy) i w konsekwencji zdążyć do pracy na godz 6:00 rano. Obecnie takiej możliwości nie ma, bowiem 909 kończy kurs na pętli Nowy Dwór. Wiadomo, że  autobusy z pętli jadą ulica Rogowską, czyli dookoła osiedla co wydłuża lub wręcz uniemożliwia terminową przesiadkę na autobus docelowy.

Z kolei pierwszy autobus linii 109 na analizowanym przystanku Krzeptowska/Jarnołtowska ( słupek 17720) jest o godzinie 5:34 czyli zbyt późno,aby zdążyć -z uwzględnieniem przesiadek- do pracy na godz. 6:00 rano. Wnioskujemy zatem o korektę rozkładu jazdy linii 109, tak aby pierwszy kurs był o godzinie 5 rano na przystanku Krzeptowska/Jarnołtowska ( słupek 17720).

Pozytywne załatwienie prośby mieszkańców  chociaż w niewielkim stopniu zrekompensuje im niedogodności spowodowane wycofaniem linii 609.

Jednocześnie informuję, że nie zgadzamy się na skrócenie trasy autobusu 109 wyłącznie do Nowego Dworu. Proszę o informację na jakim etapie jest proces uzgadniania  trasy autobusu 109. Jako mieszkańcy nie możemy być traktowani gorzej niż pozostałe osiedla skomunikowane z centrum miasta.  W Jerzmanowie mieszka coraz więcej ludzi, zdecydowanie zwiększył się ruch pasażerski, a podejmowane decyzje w zakresie komunikacji miejskiej nie są zgodne z interesami mieszkańców. Ponadto zapewniano nas, że kwestie komunikacji będą konsultowane z radą osiedla, a niestety tak się nie dzieje.

Z poważaniem

 Jolanta Silingiewicz
 
< Poprzedni   Następny >
 
 
Nowości
Licznik odwiedzin
odwiedzających: 423977
Data i czas
Licznik odwiedzin
Aktualnie jest 1 gości online.

W tym roku odwiedziło nas 912 gości.
 
 
 

Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Mambo 4.5.4 PL powered by MamboPL.com Team