Witamy na stronie osiedli Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec 
 
 
 
 
Menu serwisu
Start
Korespondencja
Ważne telefony
.......
Rozklad Jazdy
Ciekawostki
Administrator
Start arrow Korespondencja arrow Apel do władz miasta

Apel do władz miasta Drukuj E-mail

Rada osiedla podjęła uchwałę dotyczącą  wystąpienia do władz Miasta z apelem o treści jn. Podobne uchwały podjęły inne rady.

Załącznik nr 1

do uchwały nr III/6/2021

Rady Osiedla Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec

z dnia 1.12.2021r.

 

 

APEL

  W imieniu mieszkańców naszego Osiedla zwracamy się z apelem do władz Wrocławia o powrót do rozmów z władzami województwa dolnośląskiego w sprawie stworzenia wspólnej oferty biletowej dla systemu kolei aglomeracyjnej.

 Przyjęta jednogłośnie przez sejmik województwa obywatelska uchwała o kolei aglomeracyjnej stanowi doskonały punkt wyjścia, aby ponownie otworzyć temat przywrócenia honorowania karty miejskiej UrbanCard w pojazdach marszałkowskich przewoźników kolejowych na trasach w obrębie miasta i jego „obwarzanka”. System ten, do niedawna obowiązujący, był nie tylko intuicyjny dla podróżnych, ale także znacznie upraszczał sytuację podróżnych, będąc jednocześnie ofertą niezwykle atrakcyjną cenowo. Przez lata obowiązywania zakorzenił się w świadomości mieszkańców. Dla wielu osób skoordynowanie biletu komunikacji miejskiej i swoistej kolei dojazdowej było swego rodzaju powodem do dumy i świadectwem „europejskości” Wrocławia.

 Dostrzegamy działania podejmowane przez Miasto po wygaśnięciu dotychczasowego porozumienia, jednak statystyki sprzedażowe biletu „Nasz Wrocław Kolej” nie dorównują osiąganym wcześniej liczbom podróżnych. Efekty tego dostrzegamy na ulicach naszych Osiedli, gdyż najczęściej wybieraną alternatywą jest indywidualna komunikacja samochodowa. Mowa tu nie tylko o mieszkańcach ościennych gmin, którzy do tej pory mogli skorzystać z połączeń kolejowych, ale także podróżnych wybierających trasy wewnątrz miasta, jak np. z/do Brochowa, Leśnicy, Żernik czy Psiego Pola.

 

Wrocław w 2020 roku został uznany za jedno z 40 najbardziej zakorkowanych miast świata. W zatorach marnujemy mnóstwo czasu, który kreatywnie moglibyśmy spożytkować zawodowo, rodzinnie czy społecznie. Często przekraczane są normy zanieczyszczeń powietrza – oddychanie tak zanieczyszczonym powietrzem znacznie podnosi ryzyko zachorowania na raka płuc, astmę lub inne choroby układu oddechowego. Korki generują również hałas i utrudniają funkcjonowanie wszystkim mieszkańcom. Na kolej warto również stawiać, mając na uwadze kryzys klimatyczny, którego jesteśmy świadkami.

 Mając na uwadze powyższe argumenty raz jeszcze apelujemy o powrót do rozmów i wypracowanie (przywrócenie) rozwiązań korzystnych dla podróżnych. Najważniejsze jest tu bowiem dobro naszych mieszkańców!

 

Ostatnia aktualizacja ( piątek, 03 grudzień 2021 )
< Poprzedni   Następny >
 
 
Nowości
Licznik odwiedzin
odwiedzających: 423980
Data i czas
Licznik odwiedzin
Aktualnie jest 1 gości online.

W tym roku odwiedziło nas 912 gości.
 
 
 

Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Mambo 4.5.4 PL powered by MamboPL.com Team